
Prvi recepti kuharskega mojstra Zdravka na naši spletni strani so bili sprejeti naravnost odlično. Pravzaprav, če smo čisto iskreni – nad vsemi pričakovanji. S svojimi jedmi je Zdravko dodobra začinil naš Kotiček za razvajanje brbončic, to pa je bil tudi naš namen.
Na enem izmed spletnih socialnih omrežij se je sicer – v kopici pohval tako mojstra samega, kakor njegovih jedi – pojavilo nekaj pritlehnih komentarjev osebe z lažnim profilom. Zoprno je odstranjevati komentarje, saj ima menda čisto vsak – četudi ga mati narava morda ni ravno bogato obdarila v prostoru med ušesi – od nas pravico do svojega mnenja.
Booking.com
Ampak nadležnega vsiljivca, ki je v komentarjih našega Zdravka osebno blatil, žalil in napadal, s komentarji pa se je tudi ponavljal, smo pač odstranili. Dopuščamo možnost, da komu kaka Zdravkova jed ni / ne bo všeč, saj imamo ljudje različne okuse. Anonimnih osebnih žalitev na teh straneh in z njimi povezanih socialnih omrežjih pa pač ne bomo dopuščali.
Bodi dovolj besed o nekaterih lastnostih (pritlehnost, privoščljivost, žlehtnoba, foušaritnost) ljudi v teh krajih … ko pa se lahko posvetimo – užitkom. Za enega je danes poskrbel mojster Zdravko:

Ajmoht
Ajmoht je eno tako fajn gorenjsko poimenovanje jedi, ki jo menda poznamo vsi. Očitno izraz izhaja iz nemščine, sicer pa jo je stari, dobri Valentin Vodnik – ker jo je želel iztrgati iz “objema” nemščine – poimenoval brodet.
Pravilni slovenski izraz bi bil sicer piščančja obara, ampak naš mojster Zdravko nam je za ponedeljek pripravil pač … ajmoht 😉
***
***
Za pripravo potrebujemo:
- maščobo
- 500 g piščančjega mesa (lahko poljubno, kar imate radi; bedra, prsa)
- 1 večja čebula
- 2 korenja
- 2 rumena korenja
- 2 rezini gomolja zelene
- 1 dcl belega vina
- 1 strok česna
- začimbe: majaron, lovor, peteršilj

Postopek priprave:
Na maščobi pražimo čebulo toliko časa, da lepo porumeni. Dodamo piščančje meso in po dodatnih petih minutah praženja še na kocke narezan krompir. Vse skupaj zalijemo z 1 dcl belega suhega vina.
Ko vino izhlapi dodamo gomoljno zelenjavo, ki jo v skladu z željami narežemo bodisi na konce, ali pa na kolobarje. Vse skupaj zalijemo s približno 0,8 litra vode.
Ko ajmoht zavre, ga kuhamo še približno pol ure. Jed lahko obogatimo tudi s knedeljčki.
Pa dober tek.
Vir informacij in fotografij: Zdravko Krnjajić
Podobne objave
GRATINIRANE LCHF PALAČINKE S SKUTO
LCHF SLANA PITA Z ZELENJAVO
Gratiniran stročji fižol z jajcem in slanino; sobotno LCHF-anje